My Weblog: umraniye elektrikci uskuadar elektrikci usta elektrikci sisli elektrikci

kokosowy, orzechowy, migdałowy, kawowy… tort urodzinowy :)

[print_ link]

Kwiaty dla Babci Danusi

Było dziś dużo wrażeń, uścisków, wesołości i oczywiście słodkości. A wszystko za sprawą trzecich urodzin Igora:) Nasz Bohater Dnia jednak z tortu zjadł tylko kilka kolorowych cukierków, nie ma chwili na więcej, bo przecież… są prezenty!!!

A tort był tym razem wielką wariacją-improwizacją, stworzoną w lekkiej gorączce, więc dokładnych ilości składników… nie pamiętam. Dlatego przepis dziś tylko przybliżony…

Składa się z jednego czekoladowego biszkoptu (na spodzie) i 4 bezowych placków. Bezowe placki przygotowałam jednocześnie, podobnie jak do tortu makaronikowego tylko zwiększając proporcje odpowiednio dla 8 białek. Dodałam też 2 łyżki soku z cytryny i kopiastą łyżkę mąki ziemniaczanej. Masę podzieliłam na 3 części: do jednej dodałam posiekane orzechy włoskie i zrobiłam z niego placek tak duży jak biszkopt czekoladowy. Do drugiej dodałam wiórki kokosowe i z niej zrobiłam 2 placki mniejsze (średnica około 21 cm). Do trzeciej dodałam mielone migdały i zrobiłam z niej jeden mały placek na waflu (jak przy torcie makagigowym).

Placki przełożyłam kremem kawowym takim samym jak przy torcie makaronikowym. Kremu zrobiłam nieco więcej zwiększając proporcje odpowiednio do 400 g masła.

Tort był jednocześnie dla mnie małym eksperymentem, chciałam sprawdzić jak smakują bezowe placki z różnymi domieszkami: kokos, migdały, orzechy by stwierdzić, który wariant jest najlepszy. Eksperyment się udał lecz wniosek, cóż… wszystkie opcje są wspaniałe. Przepisy ze starego zeszytu Babci Wisi są po prostu doskonałe.

Jeżeli miałabym skomentować ozdobienie tortu, hmmm.. na pewno smakował lepiej niż wyglądał. Jak wspomniałam tworzyłam go w małej gorączce:)

Kategoria: Bez kategorii 3 komentarze »

3 odpowiedzi to “kokosowy, orzechowy, migdałowy, kawowy… tort urodzinowy :)”

  1. Mania

    Został kawałek???

  2. Agathorre

    :( okruszki zostały tylko. Ale niedługo urodziny Borysa będą!

  3. Kama

    spróbowałam dopiero wczoraj zostawionego dla mnie kawałka-pycha!


Skomentuj...Początek strony